Wojna stuletnia 1337-1453

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 8 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 8 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,60 zł.

470513

Nowy produkt

89,00 złbrutto

80 szt.

- +

 
Więcej informacji

Wojna stuletnia to historia najdłuższego i przełomowego konfliktu w dziejach średniowiecznej Europy, który był ostatnim aktem wojny rozpoczętej w czasach pięknej księżnej Eleonory Akwitańskiej. To regularnie wznawiane we Francji dzieło uchodzi za jedno z najwybitniejszych ujęć historii tej wojny, a właściwie serii wojen angielsko-francuskich o spadek po Kapetyngach, różniących się zarówno charakterem, jak i zasięgiem. Nie należy zapominać, że wojnie stuletniej, która była rozciągniętym w czasie zderzeniem dwóch potęg, towarzyszyły bunty we Flandrii, walki angielsko-szkockie,
wojny o sukcesję w Bretanii i Kastylii, a także problemy z najemnikami,
dla których wojaczka była jedynym źródłem zarobku.
Autor ukazuje, jak po obu stronach kanału La Manche, zwłaszcza w narodzie francuskim, omawiany konflikt stopniowo prowadził do odejścia od dziedzictwa epoki feudalnej i tworzenia nowożytnych struktur państwowych. Wojna, w której uczestniczyli wszyscy poddani zarówno elita, jak i plebs była wyrazem głębokich przemian społeczno-gospodarczych. Ogromny wpływ na podejście średniowiecznego człowieka do wojny i na sam przebieg konfliktu miały kryzysy gospodarcze, epidemie, powiązania polityczno-społeczne, narodziny świadomości narodowej, podział chrześcijaństwa między dwóch papieży, reforma Kościoła, skutki finansowego marnotrawstwa, konflikty interesów i rozgrywki między stronnictwami. Jean Favier wzbogaca swoją opowieść opisami, które przybliżają odczucia średniowiecznego człowieka, jego sposób życia, cierpienia, próby przetrwania wojennych zawirowań i dostosowania się do nowej sytuacji.

AutorJean Favier
ISBN9788366625907
Rok wydaniaRok wydania: 2021, oprawa: twarda
WydawnictwoAstra
Oprawatwarda
Ilość stron808
 
Szczegóły
AutorJean Favier
ISBN9788366625907
Rok wydaniaRok wydania: 2021, oprawa: twarda
WydawnictwoAstra
Ilość stron808
Oprawatwarda

Napisz opinię

Wojna stuletnia 1337-1453

Napisz opinię

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0