Wielkie złudzenie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,60 zł.

468033

Nowy produkt

34,00 złbrutto

Producent: Universitas

 
Więcej informacji

Fascynująca książka jednego z najwybitniejszych badaczy stosunków międzynarodowych, autora Tragizmu polityki mocarstw, twórcy teorii realizmu ofensywnego. Profesor John J. Mearsheimer analizuje idealistyczne złudzenia dotyczące polityki międzynarodowej i leżące u ich źródeł błędy intelektualne. Wskazuje czynniki w rzeczywistości decydujące o postępowaniu państw. Formułuje surowe oskarżenie polityki amerykańskiej ostatniego trzydziestolecia, z jej wiarą w koniec historii oraz możliwość eksportu demokracji liberalnej na cały świat. Wielkie złudzenie to manifest realizmu politycznego i doniosłe wezwanie o powściągliwość, o uznanie ograniczeń narzucanych przez rzeczywistość.
***
Książka ta, podobnie jak poprzedni i wydany już w Polsce tom Johna Mearsheimera, jest () prawdziwą lekcją politycznej trzeźwości oraz pokazem rozsądnego wyjaśniania teraźniejszości (z delikatnym prognozowaniem przyszłości); () dotychczasowy przebieg wydarzeń zdaje się jedynie potwierdzać oceny i opinie J. Mearsheimera. Zgodnie z nimi, na scenę wracają narodowe interesy, polityka siły (power politics), a na najwyższym szczeblu na nowo rozpoczyna się gra mocarstw () co nie znaczy wcale, że bez znaczenia będzie i takie państwo jak Polska, o ile tylko odrobi lekcje politycznego realizmu. Ta książka jest jedną z najlepszych możliwych lektur właśnie pod tym względem.
prof. dr hab. Bogdan J. Góralczyk
Wielkie złudzenie () jest manifestem apelem wręcz do cnoty umiarkowania w polityce zagranicznej. () Mearsheimer dobitnie pokazuje zalety realizmu i umiarkowania zamiast liberalnych krucjat, powodujących więcej problemów niż rozwiązań, dużo częściej prowadzących do wojen i innych nieszczęść. Książka przepełniona jest myśleniem zrównoważonym, chłodnym, oddzielającym fakty od emocji, kalkulującym, stawianiem na mądrze rozumiane interesy narodowe. Słowem: cech, jakich w Polsce jest mało, stanowczo za mało.
dr hab. Michał Lubina
John J. Mearsheimer jest profesorem nauk politycznych na Uniwersytecie w Chicago, gdzie został wyróżniony tytułem R. Wendell Harrison Distinguished Service Professor of Political Science. Wśród jego licznych publikacji znajdują się Tragizm polityki mocarstw oraz Wielkie złudzenie. Liberalne marzenia a rzeczywistość międzynarodowa.
Książka wydana w koedycji z Wydawnictwem Nowej Konfederacji

AutorJohn J.Mearsheimer
ISBN9788324238378
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoUniversitas
Data premiery2022-02-15
Oprawabroszurowa
Ilość stron404
 
Szczegóły
AutorJohn J.Mearsheimer
ISBN9788324238378
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoUniversitas
Ilość stron404
Oprawabroszurowa
Data premiery2022-02-15

Napisz opinię

Wielkie złudzenie

Napisz opinię

Nowe produkty

No new products

Promocje

No Special products

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0