Zielone oczy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 2 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,40 zł.

467310

Nowy produkt

29,00 złbrutto

1 szt.
Ostatnie egzemplarze!

- +

Producent: Universitas

 
Więcej informacji

Dla Polaków wojna to coś w rodzaju pojedynku na pistolety dwóch ludzi honoru, otoczonych gromadką sekundantów w sztywnych kołnierzykach i przy udziale chirurga. Tak jak człowiek honoru nie powinien nic takiego zrobić, co by wskazywało, że boi się pojedynku, tak naród powinien ciągle demonstrować, że nie cofnie się przed wojną. Dla Anglików wojna to obrona narodowych interesów, o ile to możliwe, za pomocą przelewania cudzej krwi wystawianie na niebezpieczeństwo innych krajów. Right or wrong my country. Dla Polaków polityka zagraniczna to scena obrotowa dla deklamacji Słowackiego i innych wieszczów. Zdarza się, że scena się obróci, reżyseria i gwiazdory wyjadą, jeśli nie na Berdyczów, to na Zaleszczyki, a dzieci, dziewczęta nieletnie z nieporównanym heroizmem pójdą w bój bez broni, będą rozstrzeliwane, masakrowane, mordowane. Dla Anglii pojęcie bój bez broni nie istnieje, a gdyby istniało, miałoby charakter niepoważny, komiczny, coś jak gdyby ktoś zapewniał, że będzie latać, choć nie ma samolotu.
- Stanisław Cat-Mackiewicz
Mackiewicz porusza sugestywnością narracji, indywidualnością, odwagą. Nie mniej aktualne pozostaje przesłanie jego wywodów. Sprowadza się ono do tłumaczenia sensu uprawiania polityki, negliżowania złudzeń oraz umiejętności zachowania w niesprzyjających warunkach. Z walk, które prowadził, Mackiewicz wychodził pokiereszowany, często zawiedziony brakiem rezultatów, na jakie liczył, zawsze jednak z satysfakcją. Jej powodem była niechęć do występowania w roli pasażera własnego przeznaczenia i racja, którą miewał znacznie częściej niż jego krytycy.
- prof. Rafał Habielski

AutorStanisław Cat-Mackiewicz
ISBN9788324238323
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoUniversitas
Data premiery2022-02-08
Oprawabroszurowa
Ilość stron436
 
Szczegóły
AutorStanisław Cat-Mackiewicz
ISBN9788324238323
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoUniversitas
Ilość stron436
Oprawabroszurowa
Data premiery2022-02-08

Napisz opinię

Zielone oczy

Napisz opinię

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0