Ach, te Czeszki!

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,60 zł.

467543

Nowy produkt

33,00 złbrutto

80 szt.

- +

Producent: Czarne

 
Więcej informacji

Główną bohaterką każdego z ośmiu reportaży składających się na tę książkę jest kobieta, ale jej indywidualny los stanowi w gruncie rzeczy punkt wyjścia do opowiedzenia o Czechosłowacji w XX wieku od międzywojnia przez czasy wojenne po Praską Wiosnę i aksamitną rewolucję.
Opisując życie tych niezwykłych kobiet, okrutnie skonfrontowanych z bezwzględną historią, Mariusz Surosz udowadnia, że wciąż za mało wiemy o naszych południowych sąsiadach. Jednocześnie, konsekwentnie burząc stereotypy na temat Czechów, opowiada uniwersalną historię o ludziach żyjących w cieniu totalitaryzmów.
Do słynnego zdania Woody'ego Allena o tym, że rozśmieszamy Boga naszymi planami, powinno się dodać przypis, że szczególnie dotyczy to mieszkańców środka Europy. To tutaj łobuzy od historii, szalbierze od polityki, realizując swoje chore wizje, jakże często tragicznie wpływali na życie milionów ludzi. Nadzieję, że będzie to życie szczęśliwe i spokojne, co rusz z dnia na dzień zabijano. Ale z życiem trzeba sobie jakoś radzić. Bohaterki mojej książki, moje Czeszki, choć etnicznie nie zawsze są nimi, pokazują, jak sobie z życiem radziły. Spotkanie z nimi sprawiło mi ogromną przyjemność podszytą podziwem, ale i smutkiem, że los z nimi tak bezwzględnie igrał. Mariusz Surosz

AutorMariusz Surosz
ISBN9788381914246
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: twarda
WydawnictwoCzarne
Data premiery2022-03-16
Oprawatwarda
Ilość stron336
 
Szczegóły
AutorMariusz Surosz
ISBN9788381914246
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: twarda
WydawnictwoCzarne
Ilość stron336
Oprawatwarda
Data premiery2022-03-16

Napisz opinię

Ach, te Czeszki!

Napisz opinię

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0