Mapa turystyczna - Gorce

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.

472390

Nowy produkt

16,00 złbrutto

Producent: Compass

 
Więcej informacji

Rodzaj: mapa laminowana jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:40'000
Rok wydania: 2022
Wydanie: 17
Format: B1 (68 x 98 cm)
Gorce - mapa turystyczna laminowana w skali 1:40'000. Przedstawia jedno z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych pod względem krajobrazowym pasm Beskidów, z Gorczańskim Parkiem Narodowym na czele. Obszar mapy obejmuje całe Gorce, od przełęczy Sieniawskiej i Raby Wyżnej na zachodzie, po dolinę Dunajca i Krościenko nad Dunajcem na wschodzie. Od południa mapę ogranicza Nowy Targ i Jezioro Czorsztyńskie, zaś od północy Mszana Dolna.
W wyższych partiach tego regionu dominuje krajobraz naturalny z rozległymi obszarami lasów, urozmaiconymi przez polany reglowe. Z gorczańskich polan roztaczają się rozległe widoki na Podhale, Tatry, Babią Górę, Beskid Makowski, Wyspowy, Sądecki, Pieniny i Spisz. Charakterystycznym elementem krajobrazu Gorców jest tradycyjna architektura szałasów pasterskich.
Gorce są atrakcyjnym terenem do uprawiania turystyki aktywnej zarówno pieszej, rowerowej, narciarskiej, jak i konnej.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Zaznaczono również obszary "Zanocuj w lesie".
Na odwrocie znajdują się: informacje ogólne o przedstawionym terenie, informator krajoznawczy, barwne fotografie oraz plany centrów miast: Rabki-Zdrój, Mszany Dolnej i Nowego Targu. Mapa została skonsultowana przez przewodników z krakowskiego Studenckiego Koła Przewodników Górskich, pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego, PTTK w Rabce-Zdroju i w Krakowie oraz Grupę Podhalańską GOPR.

ISBN9788381843218
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: laminowana
WydawnictwoCompass
Oprawalaminowana
Ilość stron0
 
Szczegóły
ISBN9788381843218
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: laminowana
WydawnictwoCompass
Ilość stron0
Oprawalaminowana

Napisz opinię

Mapa turystyczna - Gorce

Napisz opinię

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0