Cała siła, jaką czerpię na życie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 6 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 6 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,20 zł.

472666

Nowy produkt

65,00 złbrutto

80 szt.

- +

 
Więcej informacji

W czerwcu 2020 roku Pracownia Badań nad Historią i Tożsamościami LGBT+ w ISNS UW we współpracy z Fundacją im. Heinricha Blla ogłosiła konkurs na pamiętniki. Nadesłano sto osiemdziesiąt prac napisanych przez osoby w różnym wieku, pochodzące z różnych środowisk, różnych klas społecznych i wszystkich regionów Polski, a także osoby mieszkające na emigracji.
Cała siła, jaką czerpię na życie to obszerny, prawie tysiącstronicowy wybór wyrazistych i poruszających tekstów. Stanowi on wyjątkowy zapis doświadczeń osób LGBTQ+ w Polsce ich dorastania i samotności, pierwszych miłości, coming out-ów, odrzucenia lub akceptacji ze strony najbliższych, sytuacji w szkole i w pracy, opresji ze strony Kościoła i prawicowych polityków. Ogłoszenie konkursu zbiegło się z homofobiczną i transfobiczną nagonką towarzyszącą wyborom prezydenckim, wiele tekstów powstało w geście sprzeciwu wobec nienawistnej polityki i policyjnej przemocy 7 sierpnia. Stanowią one zapis lęku i niepewności, ale też wściekłości, buntu, wzajemnej solidarności, determinacji i odwagi. Te intymne, autobiograficzne opowieści odzwierciedlają rzeczywistość osób LGBTQ+, są jednak także lustrem, w którym odbija się Polska. Opowiadana z ironią, sarkazmem i łobuzerskim wywracaniem porządku, językiem, który często odmawia uznania zastanych pojęć i narzuconego porządku Polska squeerowana.
Każdy z tych tekstów jest zupełnie inny, każdy opowiada niezwykłą choć prawdziwą historię. Blisko osiemdziesiąt gotowych scenariuszy na film. Świadectw, których nie da się już zignorować.

Książka opatrzona jest wstępem zespołu Pracowni Badań nad Historią i Tożsamościami LGBT+, w którym wyjaśniono zasady konkursu i edycji tekstów oraz zaproponowano kilka różnych ścieżek i sposobów poruszania się po tomie.

Autorpraca zbiorowa
ISBN9788367016070
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: twarda
WydawnictwoKarakter
Data premiery2022-03-16
Oprawatwarda
Ilość stron1002
 
Szczegóły
Autorpraca zbiorowa
ISBN9788367016070
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: twarda
WydawnictwoKarakter
Ilość stron1002
Oprawatwarda
Data premiery2022-03-16

Napisz opinię

Cała siła, jaką czerpię na życie

Napisz opinię

Nowe produkty

No new products

Promocje

No Special products

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0