Społ. i polit. formy oporu na Bliskim Wschodzi

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,60 zł.

467943

Nowy produkt

37,00 złbrutto

5 szt.

- +

 
Więcej informacji

Niniejsza monografia, analizująca zjawisko oporu zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym na przykładzie konkretnych wydarzeń w regionie, stanowi unikatową na polskim rynku pozycję, ukazującą bunt na Bliskim Wschodzie jako niezwykle zróżnicowany, wieloaspektowy fenomen o różnorodnej proweniencji. Zebrane w niej teksty dostarczą czytelnikowi rzetelnych informacji na temat wybranych ruchów oporu w regionie, a także teoretycznych podstaw do poszerzenia wiedzy i indywidualnej kontynuacji badań.
fragment Wprowadzenia
Recenzowana książka stanowi interesującą próbę uchwycenia współczesnych form oporu i działalności ruchów społeczno-politycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Punktem wspólnym są tu szeroko rozumiane współczesne studia bliskowschodnie (Middle Eastern studies), a w poszczególnych rozdziałach można zauważyć współistnienie ujęć socjologicznych, politologicznych i z dziedziny nauk prawnych, a także zaczerpniętych ze studiów postkolonialnych i, w pewnym zakresie, z gender studies. Jest to ciekawe połączenie, dowodzące dużych ambicji młodych naukowców i studentów, którzy stworzyli tę książkę.
z recenzji dr. hab. Michała Mocha, prof. PAN
Kamil Kozak absolwent studiów bliskowschodnich w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 20192020 prezes Bliskowschodniego Koła Naukowego UJ. Organizator i uczestnik licznych konferencji naukowych oraz autor artykułów poświęconych tematyce bliskowschodniej. Szczególny obszar jego zainteresowań to transformacje polityczne, fundamentalizm i terroryzm islamski oraz rozwój turystyki na Bliskim Wschodzie.
Aneta Tyszko studentka studiów bliskowschodnich w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 20202021 prezeska Bliskowschodniego Koła Naukowego UJ. Szczególny obszar jej zainteresowań to islamska teologia feministyczna, queer w kulturze arabskiej i islamie oraz prawa człowieka w regionie MENA.

AutorKamil Kozak, Aneta Tyszko
ISBN9788323350804
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoWydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data premiery2022-02-15
Oprawabroszurowa
Ilość stron146
 
Szczegóły
AutorKamil Kozak, Aneta Tyszko
ISBN9788323350804
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoWydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Ilość stron146
Oprawabroszurowa
Data premiery2022-02-15

Napisz opinię

Społ. i polit. formy oporu na Bliskim Wschodzi

Napisz opinię

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0