Pamiętniki Hadriana

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,60 zł.

470426

Nowy produkt

36,00 złbrutto

4 szt.

- +

Producent: Karakter

 
Więcej informacji

Wziąć czyjeś życie, które Historia (o ile to w ogóle możliwe) już poznała, ustaliła, zamknęła w jego kształcie ostatecznym, i zrobić to tak, aby jednym rzutem oka objąć cały łuk; więcej, wybrać taki moment, kiedy człowiek, który to życie przeżył, waży je w swoim ręku, docieka wielu rzeczy, przez chwilę udaje mu się wydać o nich osąd. Zrobić to tak, żeby wobec swojego życia zajął tę samą pozycję co my.

Ten zamysł Marguerite Yourcenar udało się zrealizować dopiero w 1951 roku, wiele lat po pierwszej, zarzuconej próbie napisania powieści o cesarzu Hadrianie. Tak powstała jedna z najwybitniejszych książek XX wieku, w której głos rzymskiego cesarza dokonującego rozliczenia ze swoim życiem brzmi niezwykle autentycznie pisarka znakomicie udokumentowała realia ale i współcześnie, bo dotyka samej istoty egzystencjalnego doświadczenia. W długim liście do Marka Aureliusza Hadrian opowiada o swoich rozterkach władcy i poglądach filozoficznych, zamiłowaniu do literatury i sztuki, a także o miłości do Antinousa. Jest to zarazem głęboka medytacja nad ludzką naturą, przemijaniem i prawdą Historii.

Powieści towarzyszą Zapiski do Pamiętników Hadriana' w przekładzie Krystyny Dolatowskiej, w których Yourcenar zdradza swój zamysł i okoliczności powstania powieści, a przede wszystkim odsłania tajemnice swej sztuki pisarskiej.

AutorMarguerite Yourcenar
ISBN9788367016056
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoKarakter
Data premiery2022-03-03
Oprawabroszurowa
Ilość stron364
 
Szczegóły
AutorMarguerite Yourcenar
ISBN9788367016056
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoKarakter
Ilość stron364
Oprawabroszurowa
Data premiery2022-03-03

Napisz opinię

Pamiętniki Hadriana

Napisz opinię

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0