W domu snów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,60 zł.

467458

Nowy produkt

36,00 złbrutto

5 szt.

- +

Producent: Agora

 
Więcej informacji

Opowieść o domu, który nie jest domem, i o śnie, który wcale nie jest snem.
W brawurowym połączeniu memoiru i powieści gotyckiej Carmen Maria Machado snuje autobiograficzną historię swojej relacji z charyzmatyczną, ale jak się prędko okaże niezrównoważoną i przemocową partnerką. Pełna namiętności sielanka szybko zmienia się w dreszczowiec, tyle że nie jest to po prostu queerowe Fatalne zauroczenie.
Machado dotyka tematu objętego przemocą archiwum: przemilczanego z uwagi na kontekst polityczny i relacje władzy. Krzywdzona kobieta jest bowiem jak duch, który był obecny od zawsze i od zawsze nawiedzał dom władcy, a pisarka swoimi wspomnieniami dokonuje czegoś na miarę wskrzeszania zmarłych.
Przemawiam w ciszy. Ciskam kamień mej historii w rozległą szczelinę; ledwo słyszalny dźwięk, jaki wydaje, jest miarą pustki.
"Czy kobiety też krzywdzą? Czy związki między kobietami mogą być równie przemocowe jak związki osób przeciwnej płci? Autobiograficzna proza Machado miota się pomiędzy non-fiction a baśnią o złej królowej. Na szczęście kończy się jak na baśń przystało: nadzieją, że z Domu snów da się odejść. Znakomita literatura w doskonałym przekładzie Łukasza Błaszczyka."
Natalia Szostak, Wysokie Obcasy Extra
"Czasem przekłady są potrzebne, bo opowiadają coś, do czego polska literatura jeszcze nie dotarła. Właśnie tak jest w tym przypadku: przemoc w związku lesbijskim, przemoc squeerowana, walka o godność, o siebie brzmi to jak historia nie z tego świata, bo u nas przecież trzeba udowadniać, że LGBT to ludzie, nie ideologia. Bardzo mocna, bardzo ważna."
Paulina Małochleb, Książki na ostro

AutorCarmen Maria Machcado, Łukasz Baszczyk
ISBN9788326838750
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: twarda
WydawnictwoAgora
Data premiery2022-03-09
Oprawatwarda
Ilość stron360
 
Szczegóły
AutorCarmen Maria Machcado, Łukasz Baszczyk
ISBN9788326838750
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: twarda
WydawnictwoAgora
Ilość stron360
Oprawatwarda
Data premiery2022-03-09

Napisz opinię

W domu snów

Napisz opinię

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0