Ja ci wierzę. O zapobieganiu przemocy seksualnej..

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 4 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 4 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,80 zł.

469501

Nowy produkt

40,00 złbrutto

2 szt.
Ostatnie egzemplarze!

- +

Producent: eSPe

 
Więcej informacji

Trudno zmierzyć się z myślą, że statystycznie dwoje lub troje dzieci w każdej klasie doświadczyło jakiejś formy wykorzystania seksualnego. Społeczna świadomość, jak ogromnym ciężarem bywa trauma związana z wykorzystaniem, jest wciąż zbyt mała, by móc stworzyć skuteczny system ochrony dzieci i młodzieży. Mając na uwadze wagę tego tematu, autorki podejmują trudne wyzwanie uwrażliwienia rodziców, pedagogów i duszpasterzy na to zjawisko. Wyjaśniają, czym jest wykorzystanie seksualne, podpowiadają, jak adekwatnie reagować na sygnały płynące od dziecka, i wskazują skuteczne sposoby prewencji.

Małgorzata Terlikowska i Ewa Kusz obalają mity. Pokazują mechanizmy działania sprawców, mówią o skutkach wykorzystania dzieci, ale przede wszystkim wskazują, jak można je ochronić. Prostym i zrozumiałym językiem. Po tę książkę powinni sięgnąć wszyscy, którym na dzieciach zależy: rodzice, dziadkowie, wychowawcy, nauczyciele, księża i dziennikarze też. Ona po prostu otwiera oczy.
Tomasz Krzyżak, Rzeczpospolita
To elementarz, który każdy rodzic i opiekun powinien przeczytać, przede wszystkim dla swoich dzieci i podopiecznych. Ale jest i inny powód to lektura obowiązkowa, by móc zbudować świadome społeczeństwo, które przestanie za krzywdy winić ofiary i które odrobi lekcję ze swojej własnej ignorancji.
Paulina Guzik, dziennikarka, wykładowca

Ewa Kusz psycholog, psychoterapeutka, biegła sądowa; wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum w Krakowie; autorka programów prewencyjnych oraz artykułów z zakresu profilaktyki wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży.
Małgorzata Terlikowska z wykształcenia etyk, z zawodu publicystka, dziennikarka i redaktorka. Mama pięciorga dzieci.

AutorEwa Kusz, Małgorzata Terlikowska
ISBN9788382011012
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoeSPe
Data premiery2022-02-25
Oprawabroszurowa
Ilość stron256
 
Szczegóły
AutorEwa Kusz, Małgorzata Terlikowska
ISBN9788382011012
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoeSPe
Ilość stron256
Oprawabroszurowa
Data premiery2022-02-25

Napisz opinię

Ja ci wierzę. O zapobieganiu przemocy seksualnej..

Napisz opinię

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0