Święta siostra Faustyna Kowalska

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 2 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,40 zł.

474812

Nowy produkt

24,00 złbrutto

1 szt.
Ostatnie egzemplarze!

- +

Producent: WAM

 
Więcej informacji

Zagadnienie macierzyństwa duchowego nie jest współcześnie w formacji zakonnej tematem nieznanym, jednak w czasach świętej siostry Faustyny Kowalskiej jego rozumienie nie było tak pogłębione jak dziś. Tym bardziej określanie Apostołki Miłosierdzia Bożego kobietą o macierzyńskim sercu intryguje.
Siostra Dominika Steć ukazuje Faustynę w perspektywie, w której do tej pory rzadko była postrzegana pisze bowiem o jej kobiecości wyrażającej się w rozwijaniu cech macierzyńskich. Sięga do źródeł, podkreślając, że Faustyna sama głęboko doświadczała prawdy, że Bóg kocha jednocześnie jak ojciec i jak matka. Jego miłosierna miłość, przewyższająca miłość najczulszej matki, przenikała ją, ale także kształtowała. Pod koniec życia Święta wyznawała: [Jezu], od najwcześniejszych lat wychowywałeś mnie sam dla siebie, abym umiała teraz kochać.
Faustyna, kontemplując macierzyńskie oblicze Boga, ale także żyjąc w bliskości Matki Najświętszej, stawała się matką nie tylko dla swoich współsióstr. Troską i dobrocią obejmowała także wychowanki, grzeszników, chorych, a zwłaszcza umierających.
Jezu Tyś Matką moją, Tyś mi wszystkim. Z prostotą i miłością, z wiarą i ufnością przychodzić będę do Ciebie, Jezu. Dzielić się będę z Tobą wszystkim, jak dziecię z kochającą matką radościami i cierpieniem jednym słowem wszystkim

AutorDominika Stec
ISBN9788327719324
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoWAM
Oprawabroszurowa
Ilość stron112
 
Szczegóły
AutorDominika Stec
ISBN9788327719324
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoWAM
Ilość stron112
Oprawabroszurowa

Napisz opinię

Święta siostra Faustyna Kowalska

Napisz opinię

6 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0