Cztery mistyczki pod jednym dachem

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.

473276

Nowy produkt

17,00 złbrutto

Producent: M wydawnictwo

 
Więcej informacji

A było to tak
W XIII w. pewnym klasztorem na terenie Saksonii zarządzała ksieni Gertruda, pochodząca z potężnego rodu von Hackenborn, spokrewnionego z cesarzem.
Od siódmego roku życia w klasztorze tym przebywała również jej siostra Mechtylda. Jej talent wokalny sprawił, że stała się pierwowzorem jednej z postaci Boskiej komedii Dantego.
Po pewnym czasie dołączyła do nich pięcioletnia dziewczynka o imieniu Gertruda przysparzała mniszkom nie lada kłopotów, a jednak to właśnie ją tradycja Kościoła nazwała Wielką.
Jako ostatnia do klasztoru przybyła kolejna Mechtylda wówczas ponad sześćdziesięcioletnia. Postępująca ślepota nie pozwalała jej kontynuować posługi najuboższym, a krytyczny stosunek do duchowieństwa zmusił do szukania bezpiecznego miejsca odosobnienia.
Cztery kobiety, cztery temperamenty, cztery ścieżki życia połączone mistycznymi przeżyciami, które jeszcze dzisiaj zapierają dech w piersiach. W klasztorze w Helfcie przez wiele lat te cztery wielkie mistyczki doświadczały objawień Pana Jezusa, który przemawiał do nich z czułością, ukazując tętniące miłością swoje Serce, spragnione miłości człowieka.
Dr hab. Marta Kowalczyk absolwentka Instytutu Kultury Chrześcijańskiej i UWM w Olsztynie. Prowadzi wykłady w WSD w Elblągu i jest członkiem Centrum Badań Interdyscyplinarnych Probalticum UWM w Olsztynie. Jest członkiem rady duszpasterskiej Diecezji Elbląskiej i autorką książek dotyczących duchowości kobiet, postaci średniowiecznych mistyczek oraz wielu artykułów dotyczących historii duchowości, szeroko rozumianych chrześcijańskich tradycji i rytuałów świątecznych.

AutorMarta Kowalczyk
ISBN9788380438354
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoM wydawnictwo
Oprawabroszurowa
Ilość stron152
 
Szczegóły
AutorMarta Kowalczyk
ISBN9788380438354
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
WydawnictwoM wydawnictwo
Ilość stron152
Oprawabroszurowa

Napisz opinię

Cztery mistyczki pod jednym dachem

Napisz opinię

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0