Historia chrześcijaństwa.Tom 2

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 6 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 6 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,20 zł.

471662

Nowy produkt

67,00 złbrutto

25 szt.

- +

Producent: Biały Kruk

 
Więcej informacji

Drugi, ostatni tom bestsellerowej serii Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia. Książka rzetelna, napisana ze znawstwem przez wybitnego historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego. Świetnie się czyta, niemal jak opowieść o niezwykłych przygodach. Jakież to bowiem przedziwne i dramatyczne były losy wielu świętych, pobożnych uczonych czy kapłanów, ale też ludzi wierzących, którzy pod naciskiem okoliczności lub za podszeptem szatana upadali, zaprzedawali się złu.
W II tomie Historii chrześcijaństwa prof. Roszkowskiego znajdziemy między innymi:
Wpływ reformacji na dzieje świata
Rewolucję kopernikańską
Prawdę o Galileuszu
Wojnę trzydziestoletnią
Tragiczny stosunek Rewolucji Francuskiej do Kościoła
Upadek Państwa Kościelnego
Kryzys modernistyczny i wzrost ateizmu
Zbrodnie komunizmu i nazizmu
Koreańską otchłań i pokojową rewolucję na Filipinach
Współczesne nawrócenia i prawdziwe oświecenie
Autor prof. Wojciech Roszkowski, wybitny erudyta, w swoim dziele świetnie posługujący się piórem, doprowadza zwięźle ujęte dzieje chrześcijaństwa do dnia dzisiejszego. Dowodzi ponadto, że nasza cywilizacja od swego zarania zmagała się z rozmaitymi wyzwaniami i konfrontowana była z przeróżnymi zagrożeniami, inicjowanymi od środka i z zewnątrz. A przecież jednak zawsze znajdowała siły oraz sposoby, by kryzys pokonać i kontynuować swoją misję. Zwyciężała mocą i aktywnością tych, którzy znajdowali swoją tożsamość w tym, co kiedyś nazwano christianitas; przez karty tej książki przewijają się najwięksi z tych przedstawicieli.
Jednym z powodów powstania dwutomowej, bogato ilustrowanej historii chrześcijaństwa, zatytułowanej znamiennie Świętości, upadki i nawrócenia, był kryzys, jaki obecnie dotyka Kościół w świecie. Zwłaszcza ostatni rozdział tego bogato ilustrowanego tomu zajmuje się właśnie tym tematem.

AutorRoszkowski Wojciech
ISBN9788375533354
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: twarda
WydawnictwoBiały Kruk
Data premiery2022-03-07
Oprawatwarda
Ilość stron664
 
Szczegóły
AutorRoszkowski Wojciech
ISBN9788375533354
Rok wydaniaRok wydania: 2022, oprawa: twarda
WydawnictwoBiały Kruk
Ilość stron664
Oprawatwarda
Data premiery2022-03-07

Napisz opinię

Historia chrześcijaństwa.Tom 2

Napisz opinię

30 innych produktów które mogą Ci się spodobać...

Menu

Porównaj 0